Zwiastowanie Pańskie

ZwiastowanieNie dajemy o sobie zapomnieć. Ciągle jesteśmy z Wami i wciąż coś nowego dla Was mamy. Podjąłem się prowadzenia tegoż cyklu, więc nie mogę dla Was dać plamy. No dobra, koniec prywaty. O czym to dzisiaj?

Dzień dzisiejszy jest szczególny z dwóch powodów. Po pierwsze z okazji święta jakie widnieje w kalendarzu – Zwiastowanie Pańskie – a z drugiej Kościół wspomina dzień świętości życia. Zwiastowanie – niejako wskazuje nam, że to dokładnie 9 miesięcy do przyjścia na świat tego, który ma nas zbawić. Od tego dnia mamy czas na przygotowanie serc na zamieszkanie w nim Naszego Boga. Czas ten jest szczególny dla rodziny, która zaczyna przygotowywać się do pojawienia się nowego członka rodziny na świecie. Tak i my powinniśmy już teraz rozpocząć przygotowania do tego ważnego w życiu każdej rodziny dnia wszak MY chrześcijanie jesteśmy jedną wielką rodziną.

Kościół wspomina ten dzień jako dzień świętości życia. Pokazuje nam to, że nie ma nic ponad życie. Ono jest jedno jedyne i najważniejsze! Winniśmy je pielęgnować jako najcenniejszy dar przekazany Nam od Pana. Nie chodzi tu wyłącznie tylko o każde nowe istnienie, ten dzień ma na celu przypomnienie sobie o każdym dookoła, kto potrzebuje porozmawiać, podzielić się z kimś swoim problemem. Nie tylko maleństwa przychodzące na świat powinny być zauważane lecz i Ci, którym świeczka życia powoli gaśnie bowiem „spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Warto tego dnia jak i każdego innego, nie tylko od święta pamiętać o innych i zrobić coś dla nich. Bowiem każdy dobry uczynek przybliży nas ku świętości a ten zły nawet najmniejszy od niej nas oddala.

Błogosławionego Dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *