Po wyjściu Judasza – Namiot Spotkania

Podziel się!Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
fot. Waiting For The Word // flickr.com
fot. Waiting For The Word // flickr.com

«Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.»

J 13,31-33a.34-35

Po wyjściu Judasza z Wieczernika – zaczęło się. I właśnie dlatego Jezus mówi do swych uczniów: „teraz”. TERAZ  się zaczyna Odkupienie. Odkupienie, którego przyczyną jest nieskończona Miłość Boga do człowieka.

Mękę Chrystusa rozpatrujmy z perspektywy Jego Zmartwychwstania! Bo śmierć stała się zwycięstwem – a triumfujący Zmartwychwstały tego dowodzi! I choć krzyż na początku nie wydawał się być źródłem chwały, to przez wszystkie późniejsze wydarzenia nabrał godności, która skutecznie zmazała pierwotny, haniebny przymiot. Zważmy na ogromną Miłość, jaką pokazał Chrystus – najważniejsze przykazanie dotyczy właśnie miłości…

Miłość stworzyła, odkupiła i czeka na ludzkość. My mamy „tylko” odpowiedzieć na propozycję wieczności z największą Miłością.

Po wyjściu Judasza, Apostołowie otrzymali Miłość w spadku. Po wyjściu Judasza. Zdrajcy nie otrzymują majątku. Chcesz być zdrajcą?

Podziel się!Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Jakub Modrzejewski
Redaktor Naczelny w introitus.pl
Katolik. Mąż jednej żony. Lekarz. Pomysłodawca bloga. Pasjonat poprawnej - a więc pięknej - liturgii. Albo na odwrót. Pięknej - a zatem poprawnej. Liturgiczny nazista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.