Od czego zacząć… – czyli zapowiedź nowej aktywności!

Zastanawialiście się kiedyś, podczas wieczornego lub porannego pacierza, co oznaczają słowa, które wypowiadacie? Nas to bardzo pochłonęło. Postanowiliśmy przybliżyć sobie sens modlitw. Pytanie, które zadaliśmy sobie na samym początku: Którą formułę należy najpierw zgłębić? Doszliśmy do wniosku, że jest to dość istotne…

Jest tylko jedna taka modlitwa, która jest dana od samego Boga. Tak, Drodzy Internauci, to Modlitwa Pańska. Najdoskonalsza, najczystsza, najpiękniejsza. Chcielibyśmy pochylić się nad tym, co kryją słowa, które w niej są zawarte. Pomocne w naszej pracy będą artykuły Katechizmu Kościoła katolickiego. Przy okazji, zachęcamy do sięgania po tę pozycję!

Zdajemy sobie sprawę, że nie zdołamy przybliżyć Wam tej modlitwy w jednym artykule, dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu cyklu wpisów. Każdy z nich będzie traktował o innej części Modlitwy Pańskiej, całość będzie swoistym „katechizmem” dla Was. Postaramy się, by treść naszych rozważań stała w zgodzie z depozytem Wiary. Wszak jesteśmy jej strażnikami!

Pierwszy wpis z cyklu – już niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *